• ÇAĞRI MERKEZİ
  • ι
  • 0850 532 1 522
Ucuza uçak bileti al!
800'ün üzerinde hava yolu firmasını kıyaslayın...

Ankara

Ankara Hakkında

Türkiye Cumhuriyetinin başkenti Ankara Türkiye nin en kalabalık ikinci şehridir. Ankara; kedisi, keçisi ve bu keçinin yünü, tavşanı, armudu, balı, çiğdemi ve Kalecik Karası denilen misket üzümü ile ünlüdür. Ankara nın tarihi 10 bin yıl öncesine kadar gitmektedir. Birçok medeniyete ev sahipliği yapmıştır. Friglerin başkenti olan Ankara 1923 yılında Türkiye Cumhuriyeti Devletinin başkenti olmuştur. 

Ankarada da Gezilecek yerler

Ankara denince tüm Dünya liderlerinin ziyaret ettiği ANITKABİR akla gelmektedir. Anıtkabir, Anıt Caddesi Tandoğan Çankaya’da bulunmaktadır.

Augustus Tapınağı Ulus’ta Hacı Bayram Cami bitişiğinde yer alan tapınak M.Ö. II. yüzyılda Frigya Tanrıçası Men adına yapılmıştır.

Ankara Kalesi Asırlardır kentin bekçiliğini yapan Kale kentin sembolü durumundadır. Yapılış tarihi kesin olarak bilinmemekle beraber ilk kez Romalılar tarafından yapıldığı fikri yaygındır.

Soğuksu Milli Parkı Kızılcahamam’ın sınırları içinde bulunan Park şifalı kaplıca sularına sahiptir. Kızılcahamam Belediyesi ile birçok otele ait Termal tesisler bulunmaktadır. İlçe merkezine 2 kilometre uzaklıkta olan Soğuksu Milli Parkı’na Ankara-İstanbul karayolu üzerinden Kızılcahamam ilçesinin içinden geçen ana yol güzergâhından ulaşılabiliyor.

Çubuk Barajı Ankaralıların şehrin gürültüsünden kurtulup nefes alabileceği Baraj çevresinde ormanlık alan içinde gazinolar, piknik yerleri, yürüyüş alanları ve kır kahveleri bulunmaktadır. Motor gezileri içinde elverişli olan baraja belediye otobüsleri ile gitmek mümkündür.
Ankara şehir merkezine 12 kilometre uzaklıktadır.

Tuz Gölü Ankara denilince ilk akla gelen yerlerdendir. Ankara nın güneydoğusunda Şereflikoçhisar mevkiinde tuz kristallerinin berraklığı ve parıltısı ile sizi karşılamaktadır.

Ankara Medeniyetler Müzesi de görülmeye değer yerlerdendir. Bunların yanı sıra tarihi dokusu bozulmamış Beypazarı ilçesi, Gölbaşı Mogan Gölü mesire yeri, Keçiören de Teleferik keyfi, Nata Vega Sualtı akvaryumu ve gezilecek birçok yerleri ile Ankara Anadolu nun gözbebeği Ülkemizin başkentidir.

 


Şehir Merkezinden Esemboğa Hava Limanına Nasıl Gidilir

Havalimanına ulaşım için birden çok alternatif vardır. Toplu taşıma araçları otobüsler, havas, metro, kişiye özel araç kiralama ve taksi ile mümkündür.

Toplu taşıma 442 nolu belediye otobüsü ile Özel Halk otobüsü 442–3 gitmektedir.

 Kızılay dan Havalimanına 442-3 ile ulaşım 48 dk sürmektedir. Sincan dan Havalimanına 442-3 ile ulaşım 96 dk sürmektedir. Ulus tan Havalimanına 442-3 ile ulaşım 53 dk sürmektedir. Ankara Garın dan Havalimanına 442-3 ile ulaşım 46 dk sürmektedir. Diğer alternatif Metro M1 hattıdır Havalimanı na yakın bir konuma gitmektedir.  Havaş hattı Aşti - Esenboğa havalimanı arası hizmet vermektedir. Yolcularına rahat bir ulaşım imkânı sunmaktadır.

Şehir merkezinden Esenboğa havalimanına Taksi ile 7/24 ulaşım sağlayabilirsiniz fakat bu biraz pahalı olabilir.

Araç kiralama ile de Şehrin istediğiniz yerinden Atatürk havalimanına ulaşım sağlamanız mümkündür. Rahat bir ulaşım sağlamak isteyen yolcuların tercih edeceği bir alternatif uygulamadır.

Esenboğa Hava Limanından Şehir Merkezine Nasıl Gidilir

Şehir merkezine ulaşım için birden çok alternatif vardır. Toplu taşıma araçları otobüsler, havas, metro, kişiye özel araç kiralama ve taksi ile mümkündür.

Toplu taşıma 442 nolu belediye otobüsü ile Özel Halk otobüsü 442–3 gitmektedir.

Esenboğa dan Kızılay a 442-3 ile ulaşım 48 dk sürmektedir. Sincan a  442-3 ile ulaşım 96 dk sürmektedir. Ulus a 442-3 ile ulaşım 53 dk sürmektedir. Ankara Garına 442-3 ile ulaşım 46 dk sürmektedir. Diğer alternatif Metro M1 hattıdır Şehir Merkezine gitmektedir. Havaş hattı Esenboğa havalimanı - Aşti arası hizmet vermektedir. Havalimanı na inen tüm uçuşlar için servis düzenlenmektedir. Yolcularına rahat bir ulaşım imkânı sunmaktadır.

Esenboğa havalimanından Şehir merkezine Taksi ile 7/24 ulaşım sağlayabilirsiniz fakat bu biraz pahalı olabilir.

Araç kiralama ile de havalimanından şehrin istediğiniz yerine ulaşım sağlamanız mümkündür. Rahat bir ulaşım sağlamak isteyen yolcuların tercih edeceği bir alternatif uygulamadır.

 

 

 

Bize Katılın :
facebook uçak bileti
twitter uçak bileti
google uçak bileti
pinterest uçak bileti
android uçak bileti uygulaması
apple uçak bileti uygulaması
Uçak Bileti Apps:

İptal - İade ve Değişiklik işleleriniz için 0850 532 15 22 nolu telefon üzerinden Haftaiçi 09:00 - 18:00 arası ve Cumartesi 09:00 - 14:00 arası diğer gün ve mesai dışında saat 23:00 'e kadar 0533 370 80 78 nolu nöbetçi telefonunu arayabilirsiniz. Uygun.com üzerinden yapılan tüm işlemler Tursab üyesi A Grubu ( Üye No: 9681 ) Seyahat acentası olan " ADMİN TOUR" tarafından yapılmaktadır.

© 2016 - Her hakkı saklıdır. Uygun.Com