• ÇAĞRI MERKEZİ
  • ι
  • 0850 532 1 522
Ucuza uçak bileti al!
800'ün üzerinde hava yolu firmasını kıyaslayın...

Trabzon

TRABZON UCUZ UÇAK BİLETİ FİYATLARI

Trabzon uçak bileti fiyatlarını sorgulamak ve en uygun Trabzon uçak bileti almak için havayolları ofisleri yada seyahat acentalarına gitmenize gerek yok. Uygun.com size en ucuz Trabzon uçak bileti fiyatlarını sunar. Trabzon Havalimanına uçuş gerçekleştiren Türk Hava Yolları, Atlasglobal, Onur Air, Pegasus, Sunexpress ve Anadolujet gibi tüm havayollarının uçuşlarını, sefer saatleri, kampanyalarını ve promosyonlarını Uygun.com üzerinden tek ekranda görür kendinize en uygun uçak biletini 9 taksite kadar vade yaparak satın alabilirsiniz.

 

TRABZON HAKKINDA

Doğu Karadeniz Bölgesi’nde yer alan Trabzon günümüzde hamsi ve fıkralarıyla bilinir fakat gerek tarihi gerekse doğal güzellikleriyle en önemli turizm merkezlerinden birisidir. Tarih boyunca önemli medeniyetlere ev sahipliği yapan şehirde gezinirken bu kültürlerin izlerini görmek hala mümkündür. Pers, Pontus Krallığı, Roma ve Bizans gibi imparatorlukların egemen olduğu şehir 1461 yılında Osmanlı Devleti tarafından fethedilmiştir. I.Dünya Savaşı sırasında 1916 yılında Ruslar tarafından bir sene boyunca işgal edilen şehir 1918 yılında tekrar Türk hakimiyetine geçmiştir. 

 

GEZİLECEK YERLER

Trabzon’da görülecek yerler genelde şehir dışında bulunmaktadır. Şehir içinde görülmesi gereken en önemli yapılar Soğuksu Mahallesi’nde çam ormanları içindeki 1890 tarihli Atatürk Köşkü, Trabzon çarşıda bulunan tarihi Bedesten, Fatih Mahallesi’nde yer alan Trabzon Rum Devleti tarafından 1250-1260 yılları arasında yapılmış olan Ayasofya Müzesi, Zeytinlik Caddesi'nde yer alan 1900'lü yılların başlarında konut olarak yapılan Trabzon Müzesi, Kemerkaya Mahallesi’nde bulunan Trabzonspor Müzesi ve Santa Maria Kilisesi, Boztepe Mahallesi’nde bulunan Kızlar Manastırı, Ortahisar ilçesi Kahramanmaraş Caddesi'nde bulunan Şehir Müzesi ve yine Ortahisar’da bulunan Trabzon Tarih Müzesi, Orta Hisar Camii ve Trabzon Kalesi’dir. Trabzon denilince akla gelen en önemli turistik yerler Sümela Manastırı ve Uzungöl’dür. Trabzon’un Maçka İlçesinin Altındere Köyü sınırları içinde sarp bir kayalık üzerinde kurulmuş olan Sumela Manastırı, halk arasında “Meryem Ana” ile anılır. Ana kaya kilise, birkaç şapel, mutfak, öğrenci odaları, misafirhane, kütüphane ile kutsal ayazmadan oluşan manastırda bulunan fresklerde İncil’den alınmış sahneler, Hz. İsa ve Meryem Ana hayatı tasvir edilmiştir. Trabzon’un Çaykara ilçesine bağlı Uzungöl son yıllarda popülerliğini arttırmakta her yıl turist sayısında artış sağlamaktadır. Yeşillikler içinde bir vadinin ortasında yer alan göl pansiyonları, alabalık lokantaları ve doğal güzelliği ile bir cazibe merkezidir. Özellikle göl kenarında bulunan cami Uzungöl fotoğraflarının vazgeçilmez unsurudur. Bu tarihi ve turistik yerlerin dışında birbirinden güzel yaylalar da eko-turizm severler için güzel imkanlar sunuyor.

 

NE YENİR

Hamsisi ile ünlü olan Trabzon yemek kültürü ile sebzeden hamur işine etten tatlıya birçok seçenek sunmaktadır. Trabzon’un köftesi ile meşhur ilçesi Akçaabat ilk akla gelen yerdir. Şehirdeki birçok mekanda peynirli-kavurmalı bol tereyağlı pideleri, kuymak ve kaygana gibi yöresel yemekleri tadabilirsiniz. Tatlı olarak ise Laz Böreği ve özellikle Hamsiköy’de fırın sütlacı mutlaka denenmesi gereken lezzetlerdir. 

 

NE ALINIR

Trabzon merkezde birçok alışveriş merkezi bulunmaktadır. Geleneksel ürünler alınmak istenirse ilk adres Kemeraltı Çarşısı diğer adıyla tarihi bedestendir. Trabzon çarşısının merkezinde yer alan şehrin en eski ticaret yapısıdır. Özellikle bakırcıları ile meşhur olan bedestende giyimden, takıya ve hediyelik eşyalara kadar her şey kolaylıkla bulunabilir. Trabzon'a has "Trabzon İşi" adıyla dünyaca ünlü hasır bilezik ve telkari usulü ile el yapımı gümüş ve altın işleme, dokuma eşyaları görmek için altıncılar ve gümüşçüler çarşısını ziyaret etmelisiniz. Trabzon’da alınabilecek diğer ürünler ise Sürmene bıçakları, kemençe, beton helva, mısır ekmeği ve el tezgahlarında dokunan keşan, peştemal, kuşak ve yöresel elbiseler.

 

KONAKLAMA

Bir ticaret ve turizm şehri olması nedeniyle Trabzon her bütçeye uygun konaklama seçeneği sunmaktadır. Şehir merkezinde alternatif birçok otel ve pansiyon bulunmakla beraber özellikle yayla turizmi ve eko-turizm çeşitliliği nedeniyle ilçelerde de alternatif konaklamalar sunulmaktadır.  


HAVALİMANI ULAŞIM

Trabzon Havalimanı'na inen tüm uçuşlar için Havaş firması tarafından servis düzenlenmektedir. Şehir merkezinde Beşirli (Orhan Petrol Ofisi Önü), Uzunkum, Yavuz Selim Bulvarı (Migros Önü), Tanjant Erdoğdu Kavşağı, Tanjant Yolu olarak hizmet veren firma ayrıca Hopa, Arhavi, Fındıklı, Ardeşen, Pazar, Çayeli, Rize, Derepazarı, İyidere, Of gibi ilçelere de servis hizmeti vermektedir. Servis saatleri ve daha detaylı bilgi için Havaş internet sitesinden veya 444 0 487 nolu telefondan bilgi alınabilir. Havalimanında ayrıca araç kiralama firmaları ve taksiler de hizmet vermektedir. 

Bize Katılın :
facebook uçak bileti
twitter uçak bileti
google uçak bileti
pinterest uçak bileti
android uçak bileti uygulaması
apple uçak bileti uygulaması
Uçak Bileti Apps:

İptal - İade ve Değişiklik işleleriniz için 0850 532 15 22 nolu telefon üzerinden Haftaiçi 09:00 - 18:00 arası ve Cumartesi 09:00 - 14:00 arası diğer gün ve mesai dışında saat 23:00 'e kadar 0533 370 80 78 nolu nöbetçi telefonunu arayabilirsiniz. Uygun.com üzerinden yapılan tüm işlemler Tursab üyesi A Grubu ( Üye No: 9681 ) Seyahat acentası olan " ADMİN TOUR" tarafından yapılmaktadır.

© 2016 - Her hakkı saklıdır. Uygun.Com